chelifer سیاسی همراه آمریکا اوباما

chelifer: سیاسی همراه آمریکا اوباما بین الملل اوباما شیکاگو آمریکا

گت بلاگز بین‌الملل تمدید وضع اضطراری ملی آمریکا در قبال یمن

کاخ سفید راجع به ادامه وضع اضطراری ملی آمریکا در خصوص یمن، اطلاعیه ای صادر کرد.

تمدید وضع اضطراری ملی آمریکا در قبال یمن

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان؛ پایگاه اینترنتی کاخ سفید در گزارشی اعلام کرد در شانزدهم ماه می 2012 ، مدیر جمهور(وقت) آمریکا متعاقب قانون اختیارات اقتصادی فوریت های بین المللی» (50 U.S.C. 1701-1706) ، به منظور مقابله با تهدیدات غیرمعمول جهت امنیت ملی و سیاست خارجی آمریکا ناشی از کارها و سیاست های بعضی اعضای دولت یمن و دیگران ، با صدور فرمان اجرایی شماره 13611 ، وضع فوریت ملی در آمریکا را اعلام کرده بود.

در آن فرمان اجرایی اعلام شده است بود:این کارها و سیاست ها (در یمن) صلح، امنیت و ثبات یمن مشمول بر ممانعت در روند سیاسی در یمن و اجرای توافقنامه 23 نوامبر 2011 بین دولت یمن و مخالفان را ترساندن می کند.

این فرمان در حالی صادر شده است بود که آن توافقنامه، انتقال مسالمت آمیز قدرت به منظور محقق کردن مطالبات مشروع و خواسته های مردم یمن جهت عوض کردن را برآورده می کرد.

تمدید وضع اضطراری ملی آمریکا در قبال یمن

این اطلاعیه می افزاید:اقدامات و سیاست های بعضی اعضای دولت یمن و دیگران در ترساندن صلح ، امنیت و ثبات این کشور همچنان تهدیدی غیرمعمول جهت امنیت ملی و سیاست خارجی آمریکا هست. به همین علت ، اوضاع اضطرار ملی که در شانزدهم ماه می 2012 اعلام شده است بود همچنان معتبر است و بعد از شانزدهم ماه می 2017 نیز ادامه خواهد یافت.

از این رو، مطابق با بخش 202(d) از قانون فوریت های ملی (50 U.S.C. 1622(d)) من(دونالد ترامپ) قانون اوضاع اضطرار ملی را ادامه خواهم داد و این اوضاع مطابق فرمان اجرایی 13611 یک سال دیگر ادامه خواهد یافت.

این اطلاعیه باید در روزنامه رسمی دولت منتشر شود و رونوشت آن به کنگره نیز ارسال شود.

کاخ سفید راجع به ادامه وضع اضطراری ملی آمریکا در خصوص یمن، اطلاعیه ای صادر کرد.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: امنیت | سیاست | قانون | آمریکا | بین الملل | تمدید | وضع اضطراری ملی آمریکا | یمن

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog